Říjen 2010

Ahoj a zase nashle. Jdu pauzovat.

28. října 2010 v 21:52 | Lauren. |  * Lauren
www.lm-proana.blog.cz

Chvíli jsem se neozývala.. Měla bych se omluvit. Takže se omlouvám, že trpím poslední dobou obrovským nedostatkem času. A zároveň se chcu omluvit, ale ani další dny mě nečekejte aktivní.. Mám toho víc než dost. Příští týden píšeme čtvrletku z matiky, a každý den minimálně další 2testy. Nevím, jak to zvládnu.. Zrovna ty předměty, co mi nejdou. A jak je u mě zvykem, stresuju už několik dní před tím.. A tyhle podzimní prázdniny? Absolutně si je neužívám. Sedím doma, a přemýšlím co dělat. Jenže než si na něco vzpomenu, je zase večer, a jdu spát. Kdybych měla aspoň peníze, vyrazím si někde s nejlepší kámoškou ( neviděla jsem se s Ní už přes měsíc! ) na nákupy, sdělíme si nejnovější drby, večer zajdem třeba ke mě, podíváme se na horor, a Já si budu moct říct, že ten den dopadl jakž takž. Ale mé kapsy jsou prázdné, kámoška se neozývá, brácha se jen chlubí jak si furt užívá, a Já jak pes doma ujídám tofu, vychutnávám si špenát s vařenýma bramborama, říkám si, že jím víc, než je mi dovoleno, ale vím, že to další týden zase spravím. Hlavně musím dělat před matkou, že normálně jím, aby neměla ty její šíleně blbé kecy
Když tak přemýšlím, hodně lidí určitě teď někde paří a užívá si volna. Já si jdu za chvíli lehnout do postele rodičů ( jsou na noční ), rožnu si jednu lampu, vezmu si knížku, a půjdu číst. Nebo si půjčím maminčiny nějaké boty s podpatkama, a budu hodinu stát před zrcadlem, cvičit si nějakou chůzi, a trapně si představovat že jsem hubená modelka na molu.
PS. : Oslavu u tety mám za sebou. Zákusek jsem neměla, nikdo mi ho nenutil. Ale velkému obědu jsem se nechytla. V sobotu musím ještě přežít oběd u babiny, v neděli si udělám nějakou čínu, aby se neřeklo, a pak si pojedu za svém.
No a někdy na konci týdne se ozvu. Držte se. :)
Laury.

Mozek je nástroj, jímž myslíme, že myslíme.

23. října 2010 v 19:12 | Lauren. |  * Lauren
www.lm-proana.blog.cz


Dnešek ... Spaní až do 9hod., , pak to ubohé ranní vážení, nejlákavější snídaně, odpočinek se skvělou knížkou, vyhazování obědu, chatování, odpolední čaj, čtení , učení, čtení... Takových dnů by mělo být víc. Cítím se hned víc v pohodě. A bez té školy je to vážně krásný.. Dneska jen lenoším. Jsem toho názoru, že si to zasloužím :-D Tou nejlákavější snídani jsem myslela MUSLI - Banana&Chocolate, jejich 100g může obsahovat až 18g tuku..Ale řekla jsem si : "NASRAT!" . Já bez MUSLI a takovejch pochoutek prostě nemůžu žít.. Snesu všechno, jakékoliv odpírání masa, sladkostí, bábovek, omáček, ale MUSLI ať mi nikdo nebere! A rozhodla jsem se, že si ho ráno klidně dopřeju! a tím to končí! :-D Nechcu si odpírat vše..Ani nevíte, jak jsem vždycky natěšená na snídani, kde mě čeká horká miska mléka, a právě ono zmíněné MUSLI. Je to radost větší než kterákoliv jiná, a pochutnání víc než na cokoliv jiném! Musli, to je to, oč tu běží! xD ... Dnešek byl celkem fajn den.Ale můj život není procházka sadem, ve kterém si jen tak lenoším. Pustila jsem se i chvíli do učení, ať toho nemám zítra příliš.. Hodinu jsem si lámala hlavu nad úkolem z chemie,pak jsem dělala referát do dějepisu, úkol do angličtiny, zeměpisu, učila se španělštinu. A pořád nestíhám!
Laury.

Divné pocity, divnější nálada.

22. října 2010 v 19:04 | Lauren. |  * Lauren
lm-proana.blog.cz
 • Ale fakt se cítím hrozně divně. Jsem prostě nějaká mimo - nic mě nezajímá,a vše je mi jedno. Dneska jsme psali dvě prověrky. Jednu ze zeměpisu .... strašně jsem se kvůli tomu včera klepala, že nic neumím, nemohla jsem klidně spát.... Ale když jsme ji dneska psali, všechno mi bylo najednou ukradené. Vždyť je to jen škola, a jedna písemka neovlivní můj život...
 • A odpoledne?To jsem prospala.. Přišla jsem domů, uvařila si zelený čaj, lehla s knížkou do postele, a do 5.min. jsem byla tvrdá.. Prospala jsem celý den ...
 • Zítra mě čeká vážení. Po týdnu .. Bojím se toho. Zvážím se večer.. Nevážím se ráno, jako ostatní, a ani nevím, kdy bych se měla správně vážit. Jen vím, že ráno váha ukazuje vždy míň. Bojím se těch čísel na váze.. Ale proč??Je to jen krutá realita. Týden se nepovedl.. Nejedla jsem tak, jak jsem si plánovala. Vždycky si říkám, že jsem jedla v pohodě, všechno v normě..Ale najednou přijdu na blog, podívám se na jídeláky ostatních, a připadám si hrozně... Však uvidíme zítra podle váhy.. :)
 • + poslední novinka ... - mám pocit, že si máma začíná vyčítat, že se mi sem tam kdysi posmívala kvůli tomu, že nikdy nebudu štíhlá, ale budu po Ní. ( T-L-U-S-T-Á).. Dneska mi nabízela večeři, kterou udělala Ona, a Já si zase nevzala.. Říkala, že ji štve, jak pořád hubnu, a že nechce abych skončila v Opavě. Už tak ji prý stačí, že jsem divná .. Ale říkala to s klidem, a vyjímečně po Mě neřvala, takže na Ní nejsem naštvaná, ale spíš mi ji je líto..Chudák.
POSLEDNÍ SLOVA : Dnešní článek je u konce . "Hezké čtení"
Laury

Tortelini s rajčatovou omáčkou - tip na lehkou večeři

22. října 2010 v 18:19 | Laury. |  Recepty
LiKE 0MG....GUM!
 • Chcete tip na rychlou, chutnou a navíc dietní večeři? Jste milovníky italské kuchyně? Pokud ano, potom pro vás nebude problém vyzkoušet vynikající dietnítortelini s rajčatovou omáčkou.

20. 10. 2010 ... *Když se vám něco líbí, určitě nemají vaši velikost.*

20. října 2010 v 18:31 | Laury. |  * Lauren
www.lm-proana.blog.cz
Snídaně:
- Jogurt Hollandia-Jahoda s cereáliemi
- 2 lžičky banánovo-čokoládových MUSLI
- Jablko 
Svačina:
- 1mandarinka
Oběd :
- 4 knackebroty
- Cottage Cheese
- 1rajče
2.Svačina: 
- Banánový koktejl s čerstvým kravím mlékem !!!! ( dělala máti )
Večeře:
- přírodní ryba s kmínem,a s trochou něčeho, co nevím co to bylo xD x/ , trochu vařené mrkve, a kousíček bílé papriky  (!)

Pití :
2dcl zeleného čaje, 2,25l vody
Pohyb :
20min. rychlejšího cvičení u hudby,
20min. odpočinkového cvičení (Pilates,jóga,Tai chi)
 • Dneska mi vůbec není dobře :/ Teda, cítím se dobře, jenže ta škola, a prostě všeho je tolik!! Já neříkám, že jsem tupá, když chci, tak učení dokážu pochopit a naučit se ho ( i když to trvá pár hodin .. ), ale mě se prostě tak NECHCE!!Zítra mám dlouhé odpolední vyučování. Pak mě čeká učení na velkou písemku.. Nevím, jak to stihnu, je toho příliš. Asi se neozvu.
 • Máti mi dneska řekla tu NEJODPORNĚJŠÍ novinku!! Teta se přestěhovala do nového baráku. Tak to jdem příští týden oslavit ( i když tam bydlí cca 2měsíce.) Budem tam celá rodina!!A plno žrádla!!Už slyším, jak Nás teta volá, ať jdem všichni sednout ke stolu, protože nachystala to a to..A kdybych odmítla, tak by Mě máti zabila, všichni by mě začali rozebírat, a akorát bych se se všema chytla. My jsme nenažraná rodina, NIKDO nechápe, že chcu zhubnout ( Až na strejdu, který začal držet mléčnou dietu .. ) Já tam strašně NECHCU!A jít tam musím-bavila jsem se dneska o tom s matkou.Ze zákusku se snad vykroutím, to nebudu jíst i kdyby mě bili hlava nehlava.Nemám ani na to chuť,na nic sladkého nemám chuť,tak si ty chutě nechcu zase přivolat.Ale i tak ... přemýšlím jak se z toho vykroutit..A nic mě nenapadá. Neexistuje prostě něco, z čeho by mi bylo v ten den, kdy se jde na oslavu STRAŠNĚ blbě, abych nemusela jít?Asi neexistují třeba prášky, které přivolávají zvracení, že ?!! xD
Já tam nechcu jít.. Nemůžu tam jít.. Já se prostě strašně bojím ....
Potřebuju poradit!!! :(

Laury.

Panna Cotta s čerstvými jahodami

20. října 2010 v 11:02 | Lauren. |  Recepty
Strawberry Smoothie
 • Vyzkoušejte lahodný recept, který je inspirován slunečnou Itálií. Tato lahůdka není náročná a obsahuje šťavnaté jahody. Postupujte krok za krokem a odměnou vám bude vanilkový a lahodný smetanový krém obložený jahodami.

Panna Cotta s čerstvými jahodami

Co potřebujeme

Na 4 porce krému: 6 listů želatiny, vanilkový lusk, 500 g smetany, 100 g cukru, 4 formičky (asi po 140 ml), 500 g větších jahod, 4 polévkové lžíce marsaly, čerstvá máta k ozdobení

19. října. 2010

19. října 2010 v 21:01 | Laury. |  * Lauren
http://lm-proana.blog.cz/
 • Snídaně :  Miska horkého mléka s Jahodovými, a trochu banánovo-čokoládovými MUSLI
 • 1.Svačina :  1ks Bebe Dobré ráno - Lískooříškové s medem
 • Oběd :  Sedmizrný rohlík + 2 plátky šunky
 • 2. Svačina :  Jablko
 • Večeře :  3 knackebroty,2plátky šunky, rajče
 • Pití : 2,5l vody, 0,25l zeleného čaje
 • Pohyb : cca 40min. Tv ve škole : Házeni míči, posilování břicha, kliky ...

 • Ach ta blbá snídaně. Mám teď výborné MUSLI, čokoládovo-banánové .. Ale jsou strašně tučné, a 100g může obsahovat až 18g tuku. Ale děsně je miluju! Nedokážu si je odepřít.. Ale pořád si říkám, že je to snídaně, kterou stejně přes den spálím ..
Z jídeláku nemám ani dobrý pocit, ani špatný. Je mi to jedno. Hlavně ať už zhubnu..
Ve škole je to pořád na nic. Testy, testy, testy.. Zítra se neučíme, takže sem dnešek brala jako den odpočinku.. Stejně se učení tento týden nevyhnu..A že ho ještě bude!! Ale snažím se to zvládat. Dneska sem nějaká unavená, takže jsem měla pohyb jen ve škole. Včera jsem si doma zacvičila podle DvD 40min. Zítřek doufám taky nějak dopadne.. Teď jsem celou noc sama doma. Asi ho využiju na netu. Baví mě sledovat ostatní blogy. Je to takový můj koníček.. Ale děsím se, když se snažím najet na blogy holek, co taky chtěly hubnout, a hodně nechápu, kolik blogů už ty holky zrušily.. Zajímalo by mě PROČ.. A zajímalo by Mě, jestli tu za rok budem i My. No to je jedno :)
Jak se daří Vám? :)

Laury.

Luštěninová polévka

19. října 2010 v 17:59 | Laury. |  Recepty
PRO 4 OSOBY
polevka

POTŘEBUJETE:

50 gramů bílých fazolí, 50 gramů čočky, 1 větší brambor, 5 stroužků česneku, kmín, 100 gramů naklíčeného obilí, polévková lžíce oleje, pažitka

PRACOVNÍ POSTUP:

Přes noc namočíme bílé fazole, s čočkou a kmínem dáme vařit do 2 litrů vody, vaříme, až se polovina voda vypaří, před dovařením přidáme nakrájený brambor, po odstavení necháme polévku částečně vychladnout a pak přidáme olej, sůl, česnek, naklíčené obilí a pažitku.
1 porce:
886 kJ/211 kcal
Bílkoviny: 9,4 g
Tuky: 3,5 g
Sacharidy: 37,1 g


Zdravé saláty

19. října 2010 v 17:24 | Laury. |  Recepty

Ledový salát s kuřetem

Postup přípravy:
Kuřecí prso (100g) silně okořeníme barbeque či jiným kořením dle chuti, osolíme či neosolíme dle druhu koření, necháme odležet.
Mezitím si nakrájíme 100g ledového salátu na větší kousky, 1 rajče, 1/2 papriky a 7-10 cm okurky rovněž na větší kousky.
Zastříkneme octem, olivovým olejem, okořeníme bazalkou a oreganem.
Připravené maso opečeme na malinkém množství oleje a po dokončení rozkrájíme na 4 - 5 kusů a položíme navrch salátu. Přelijeme vypečenou šťávou.
Hodnota: 783 kJ

ŽÍT SPOKOJENÝM ŽIVOTEM!

17. října 2010 v 20:37 | Lauren. |  * Lauren
www.lm-proana.blog.cz
Tak tohle mě už vážně přestává bavit.. Ráno jsem vstala v 8hod. Přesně.. Vzala jsem si snídani, dočetla knížku, utřela chodbu,snažila se soustředit na učení-No,nešlo to. Pak jsem si vzala svačinu. O něco později mi máma řekla, že by se chtěla podívat do jednoho obchoďáku ( Vlakem je to od Nás necelou hodinku..) Byla jsem šťastná, mají tam sice asi jen 4lepší obchody, ale lepší než sedět u učení..Jenže to znamenalo jediné.Rychle do sebe narvat oběd.. Polévka byla nějaká zeleninová.O hodinu později mě čekal plný talíř špaget s omáčkou,kuřecím masem, a hodně posypaného sýra na závěr. Cítila jsem se jak prase, ale zároveň jsem si uvědomila,že už dlouho jsem si takhle nepochutnala.. A jak mi to chybělo!Jak pes...Samozřejmě pak přišly výčitky.. A mám už jich plné zuby!! Hlava plná myšlenek, že jsem jedla víc, než si můžu dovolit!A to je to, co chci změnit.. Vážně mě nebaví, že si nedokážu na ničem pochutnat, aniž bych si to nevyčítala. Ty 2,7kg co mi chybí do cíle ještě dolů dám..Pak si chcu váhu dodržet, ALE.. chci se normálně stravovat jako ostatní. Samozřejmě,že už JEN a JEN zdravá jídla,žádné přejídačky.Ale chci přestat neustále myslet na to, jak pořád jím .. Je to strašné.. Ale zároveň si připadám, že bych to bez toho neustálého hubnutí nebyla Já ....

Jídelák :
Snídaně :1/2 misky s mlékem a MUSLI
1.Svačina : Jablko,zeleninový vývar
Oběd : Špagety,kuř. maso, posypané sýrem .......
2.Svačina : NIC
Večeře : NIC
Pití : cca 2l vody,0,25l zeleného čaje, Rajec, Dobrá Voda ....
Pohyb : 5hod. chůze po nákupech ...